“Magjistari” Villa mahnit Japoninë me golin e radhës – A2

“Magjistari” Villa mahnit Japoninë me golin e radhës

villa

David Villa vazhdon të tregojë një formë shumë të mirë në Japoni.

Në ndeshjen që skuadra e tij Vissel Kobe humbi ndaj Shimizu me rezultatin 2-1, sulmuesi spanjoll shënoi një gol spektakolar.

Kontroll i magjishëm i topit, driblim i portierit dhe gol me portën e boshatisur.