“Kanionet” sekuestrojnë drogë, në pranga një person

kanabisss 1100x620

Policia në Tepelenë ka finalizuar me sukses operacionin e koduar “Kanionet”, duke vënë në pranga një 42-vjeçar në Nivicë, pasi u kap me kanabis sativa.

Si rezultat i operacionit  u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit: A.Z., 42 vjeç, banues në Vlorë.

Nga kontrolli i ushtruar në banesën e shtetasit A.Z., policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale rreth 46 kg lëndë narkotike kanabis sativa.

Po ashtu, policia bën të ditur se në oborr dhe në afërsi të banesës u gjetën disa kubikë ku ishin  kultivuar fara kanabis.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 2 viktima në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 74 raste të reja në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 42 të shëruar në 24 orët e fundit