Protesta e opozitës, Rama reagon duke cituar Gjeneralin kinez

3d1686db d630 41af a01d b0df868324d8 1100x620

Në mbyllje të protestës së opozitës, Kryeministri Rama ka reaguar me një fjali të shkurtër postuar në Facebook, duke cituar një gjeneral kinez të antikitetit.

“Fituesit fillimisht fitojnë, pastaj nisen në betejë. Ndërsa humbësit nisen njëherë dhe më pas rreken të fitojnë”, shkruan Rama, duke cituar Sun Tzu, një gjeneral, strateg, shkrimtar dhe filozof i periudhës së viteve 500 p.e.s në Kinë.