Fitoi titullin e 40 në karrierë, por nuk është Dani Alves futbollisti që ka më shumë trofe

Të dielën në mbrëmje Dani Alves fitoi titullin e tij të 40 në karrierë, pasi ngriti Kupën e Amerikës me Brazilin.

Mbrojtësi i djathtë i ka arritur këto tituj në 18 vjet karrierë duke luajtur me 5 klube të ndryshme si dhe 115 ndeshje me Seleçaon.

Është thënë se me këtë trofe të ri, futbollisti i cili sapo ka përfunduar kontratën me PSG, është shndërruar në lojtarin më të titulluar në histori, por nuk është e vërtetë.

Është një tjetër futbollist që ka edhe më shumë trofe se Dani Alves që vështirë se e njihni…