Me pistoletë në makinë, arrestohet polaku në Durrës

78d62167 3627 4d32 8d62 2c97aa96c2aa 600x338

Një shtetas polak, me inicialet A.M., është arrestuar nga Policia e Durrësit pasi në makinë iu gjet një pistoletë. Arrestimi është bërë në një nga lagjet e qytetit, ku shtetasi polak ishte banues.

Pistoleta dhe shtatë fishekë iu gjetën të fshehur në automjetin e 47-vjeçarit, gjatë një kontrolli të ushtruar nga patrulla e policisë.

Mbi polakun rëndon akuza e veprës penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, asnjë humbje jete në 24 orë
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 12 raste të reja në 24 orë
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 19 të shëruar në 24 orë