Teuta vijon përgatitjet para përballjes në Europa League

Ekipi i Teutës ka zhvilluar në Letoni seancën e fundit stërvitore përpara ndeshjes së eliminatoreve të Europa League që do të zhvillojë përballë vendasve të Ventspilis.

Ndeshja Ventspilis-Teuta do të luhet të enjten më 16:45 dhe bregdetarët shpresojnë shumë në një kualifikim të mundshëm.

Po kështu nesër do të luhet dhe ndeshja tjetër e vlefshme për Europa League ajo mes Laçit dhe izraelitëve të Hapoel Beer Shevës e cila do të startojë në 17:30