Gjykata e Apelit cakton masën e re për ish deputetin Bardh Spahia – A2

Gjykata e Apelit cakton masën e re për ish deputetin Bardh Spahia

Gjykata e Apelit në Shkodër morri masën e sigurimit “Detyrim për paraqitje” për ish deputetin e Partisë Demokratike Bardh Spahia, që ndodhej në arrest shtëpie pas ngjarjeve në ambientet  e shkollës “Shejnaze Juka” në Shkodër ku ndodhej dhe KZAZ nr.3 në zgjedhjet vendore të 30 qershorit.

Fillimisht seanca u ndërpre në mëngjes, sepse Spahia nuk ishte i pranishëm, pranë avokatëve mbrojtës Ivi Kaso dhe Ledio Nura.

Spahia u prit në dalje të Gjykatës nga një numër mbështetësish të opozitës.

Shkarkoni aplikacionin e A2