Wimbledon 2019, Federer dhe Nadal përballë në gjysmëfinalen klasike

Nuk ka surpriza në Wimbledon-in e meshkujve, me Novak Djokovic, Rafael Nadal, Roger Federer si dhe spanjollin Bautista që kanë arritur në fazën gjysmëfinale të turneut.

Katërshja e këtij edicioni ka rezervuar përballje spektakolare siç është klasikja mes Nadal dhe Federer, dy rivalë të përjetshëm.

Spanjolli, i cili vetëm para pak javësh rrëmbeu ‘Grand Slemin’ e tij të preferuar ‘French Open’, mundi një raund më parë amerikanin Kurig, ndërkohë që tenisti zvicerian Federer vuajti për të eliminuar japonezin Nishikori. Djokovic ndërkohë, kampion në fuqi i ‘Australian Open’ do të përballet me spanjollin tjetër Roberto Bautistas.

  • LAJMI I FUNDIT | A2 sjell histori të reja nga shqiptarët e bllokuar në Siri
  • LAJMI I FUNDIT | A2 vjen me dëshmitë e familjarëve të grave dhe fëmijëve në Al Hawl
  • LAJMI I FUNDIT | A2 udhëtoi në shtëpinë e Osamës, vogëlushit që ndodhet në Al Hawl
  • LAJMI I FUNDIT | Pas reportazhit të A2, Osamën e njohu xhaxhai i tij që jeton në Gostivar