Ia kalon “Fenomenit” dhe Vierit, Barella hyn në histori si lojtari më i shtrenjtë që ka blerë Interi

Mesfushori Nicolo Barella, blerja më e re e Interit, ka hyrë në histori si futbollisti më i shtrenjtë i zikaltërve.

I blerë 45 milionë euro plus bonuse (gati 50 milionë euro) nga Cagliari, Barella lë pas blerje “bombastike” të Interit të tipit Ronaldo apo Christian Vieri.