“Tërmeti” i NBA. Të gjitha “lëkundjet” e shkaktuara në merkato nga yjet e basketbollit botëror

Këtë vit NBA ka pasur disa lëvizje të mëdha në merkato, duke prishur të gjitha ekuilibrat e kampionatit të basketbollit më spektakolar në botë.

Emra si Kevin Durant, Anthony Davis, Kawhi Leonard dhe Russell Westbrook së fundmi do të luajnë me skuadra të reja këtë sezon.

Në galerinë e fotove njihuni me lëvizjet që kanë tronditur merkaton e basketbollit amerikan.