Koleksiononte makina luksoze, sekuestro ndaj të ekstraduarit në Itali

porche 1100x620

Një shtetasi nga Kurbini i është sekuestruar pjesë e koleksionit të tij të makinave luksoze, plot 8 të tilla, që forcat e rendit mendojnë se vijnë nga aktivitete ilegale të personit me iniciale I.L.

Ishin specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar të Policisë Lezhë ata që mundësuan sekuestron e katër makinave të para, edhe pse mendohet se do të vijohet me 4 të tjera, që aktualisht ndodhen të regjistruara me emra familjarësh.

Një Mustang e sekuestruar në operacionin “Luksi”

Personi rezulton i ekstraduar në Itali me akuzat “falsifikim të dokumenteve” dhe “grup i strukturuar kriminal”.