Champions League/ Shkëndija e Feronikeli, një hap larg kualifikimit – A2

Champions League/ Shkëndija e Feronikeli, një hap larg kualifikimit

Shkëndija dhe Feronikeli do të zbresin në fushën e lojës për takimet e kthimit në turin e parë kualifikues të Champions League.

Dy skuadrat shqiptare janë vetëm një hap nga kalimi më tej.

Shkëndija luan ndeshjen e kthimit në Tetovë kundër estonezëve të Kaljus, pas fitores 1 me 0 në përballjen e parë.

Edhe Feronikeli ka avantazhin e fushës, por edhe të barazimit 2 me 2 në ndeshjen e parë ndaj kampionëve të Uellsit, Nju Seints.

Shkarkoni aplikacionin e A2