Makina del nga rruga në aksin Elbasan-Peqin, dy të plagosur – A2

Makina del nga rruga në aksin Elbasan-Peqin, dy të plagosur

Një aksident me pasojë dy të plagosur ka ndodhur këtë të martë në aksin rrugor Elbasan-Peqin.

Aksidenti ka ndodhur në fshatin Papër. Automjeti i drejtuar nga shtetasi A.H., rreth 21 vjeç, banues në Elbasan, ka dalë nga rruga ndërsa ishte përplasur edhe me mbrojtëset metalike anësore.

Si pasojë e këtij aksidenti është lënduar drejtuesi i mjetit dhe pasagjeri, shtetasi G.B., rreth 26 vjeç, banues në Elbasan. Ata janë transportuar në Spitalin e Elbasanit, dhe ndodhet  nën kujdesin e mjekëve.