“Futbollistët tanë duken si Miss-e”, fansat kritikojnë uniformën e re të ekipit të zemrës

Tifozët e Huddersfield Town kanë kritikuar ashpër uniformën e re të ekipit të tyre të zemrës.

Fanela me vija të bardha dhe blu ka një të re: një vijë diagonale të madhe nga ija në shpatull ku shkruhet emri i sponsorit të ri të klubit: Paddy Power.

“Është uniforma më kot që kam parë ndonjëherë. Po shkoj të laj sytë. Futbollistet do të duken si Miss-e me këtë fanelë”, shkruan një përdorues i Twitter-it.