Kreu veprime të turpshme me të mitura, arrestohet 73-vjeçari – A2

Kreu veprime të turpshme me të mitura, arrestohet 73-vjeçari

MB arrestime VL frame 36 1100x620

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një të moshuar nga Vlora për veprat penale “Vepra të turpshme” dhe “Ngacmim seksual”.

Arrestimi i  73 vjeçarit L.S. erdhi pas këqyrjes së disa pamjeve filmike ku rezultonte se ai po kryente vepra të turpshme para dy minoreneve.

Materialet proceduriale në ngarkim të të moshuarit L.S. do i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës parë Tiranë, për veprime të mëtejshme hetimore.