Mbërrin maqedonasi, Vllaznia prezanton trajnerin e ri – A2

Mbërrin maqedonasi, Vllaznia prezanton trajnerin e ri

Pak ditë pas konfirmimit si trajner i ri Vllaznisë, Mirsad Jonuz ka mbërritur në Shkodër atje ku është prezantuar përpara mediave.

Ish-tekniku i përfaqësueses së Maqedonisë do të zëvendësojë, trajnerin Agim Canaj, aventura e të cilit zgjati shumë pak në drejtim të kuqebluve.

Vllaznia është një skuadër historike. U binda për të pranuar marrëveshjen pasi, me drejtuesit e klubit patëm të njëjtat koncepte dhe filozofi. Kam pak dijeni për përbërjen e skuadrës, por brenda këtyre ditëve do të nisim punën. Jam këtu për të bërë gjëra të mira. Do të tregojmë se kemi vlera. Do të ndërhyjmë edhe në merkato”, tha trajneri i ri i kuqebluve.

Përpara mediave u shpreh edhe administratori i klubit, Suad Lici, i cili beson tek eksperienca e trajnerit dhe vendos si qëllim arritjen në Kupat e Europës.

Shkarkoni aplikacionin e A2