Ibra i magjishëm, shënon 3 gola spektakolarë – A2

Ibra i magjishëm, shënon 3 gola spektakolarë

Edhe pse vitet kalojnë, Zlatan Ibrahimovic mbetet i njëjti. Gjiganti suedez ka dhuruar spektakël edhe njëherë tjetër në SHBA.

Ai ishte autor i 3 golave fantastik në fitore 3-2 të skuadrës së tij Los Angeles Galaxy ndaj Los Angeles FC, që udhëheq edhe kampionatin.

Për t’u veçuar ishte goli i parë i ndeshjes, në të cilin Zlatan shpalosi të gjithë klasin dhe potencialin e tij të jashtëzakonshëm edhe pse në moshën 37 vjeçare.

Me këtë tripletë, Zlatan shkon në kuotën e 16 golave deri tani në kampionat, ndërsa në krye është Carlos Vela me 21 gola.

Shkarkoni aplikacionin e A2