3 vjet nga votimi i Reformës në Drejtësi, Rama: Krenar për PS – A2

3 vjet nga votimi i Reformës në Drejtësi, Rama: Krenar për PS

Kryeministri Edi Rama ka reaguar këtë të hënë në përvjetorin e tretë të votimit të ndryshimeve kushtetuese që i hapën rrugë Reformës në Drejtësi.

“3 vjet nga votimi i ndryshimeve kushtetuese për Reformën në Drejtësi, mjafton të shohësh e të dëgjosh armiqtë e saj, për të kuptuar se sa e drejtë dhe jetike është ajo për Shqipërinë Europiane”, shkruan Rama në një postim në rrjetet sociale.

Kryeministri shprehu gjithashtu vlerësimin për forcën politike që drejton, por edhe për Bashkimin Europian dhe Shtetet e Bashkuara. “Krenar për Partinë Socialiste dhe mirënjohës për miqtë e partnerët në këtë betejë për të ardhmen”.

Shkarkoni aplikacionin e A2