Çështja “Babalja”, Enkelejd Alibeaj dëshmon në Gjykatë – A2

Çështja “Babalja”, Enkelejd Alibeaj dëshmon në Gjykatë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka dalë përballë Gjykatës së Tiranës ku dëshmoi në procesin gjyqësor për çështjen “Babalja”.

Alibeaj deklaroi para trupës gjykuese se në cilësinë e deputetit të PD dhe drejtorit të Departamentit për Rendin dhe Sigurinë publikoi audio-përgjimin bashkë me kolegët Ervin Salianji dhe Gazment Bardhi.

“Bazuar në moralin politik dhe perceptimin që krijohej nga analiza e fakteve që pohoheshin meritonte të bëhej publik” tha Alibeaj.

I pyetur nga avokatët nëse ka pasur një konspiracion në këtë çështje Alibeaj tha se nuk ka pasur ndonjë qëllim të fshehtë për të goditur dikë personalisht.

Shkarkoni aplikacionin e A2