Tensionet te Teatri, Basha: Skemë e pastër mafioze – A2

Tensionet te Teatri, Basha: Skemë e pastër mafioze

Grupit të artistëve dhe aktivisteve u bashkuan paraditen e sotme edhe ish-deputetë të PD, si edhe kreu i kësaj partie Lulzim Basha.

Ai u shpreh para gazetarëve se kjo është një skemë mafioze. Ai tha se opozita do të jetë në mbështetje të artistëve dhe nuk do të lejojë shembjen e Teatrit.

“Ky është një projekt grabitje, një projekt kriminal. Kjo ka qëllim grabitjen e kësaj toke, me një arkitekt të dënuar në Itali. Është një skemë e pastër mafioze për të pasuruar Ramën dhe një grusht hajdutësh për të pastruar paratë e drogës. Teatrin e kanë mbrojtur artistët dhe aleanca. Ne do të jemi në mbështetje të tyre. Çdo përpjekje për të hapur gropë te Teatri do të kthehet në gropën e Edi Ramës. Më në fund, duket qartë se nuk kemi një qeveri, por kemi një bandë. Kjo që po ndodh këtu do të ndodhë edhe në shtëpitë e shqiptarëve. Ta zhbëjmë këtë bandë. Aleanca për Teatrin ka përcaktuar aksionin, ne do të jemi në mbështetje të tyre”, tha Basha.

Shkarkoni aplikacionin e A2