Tensionet te Teatrit, reagon Veliaj: Lajm i mirë që Basha e viziton – A2

Tensionet te Teatrit, reagon Veliaj: Lajm i mirë që Basha e viziton

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka ironizuar praninë e kryedemokratit Lulzim Basha në protestën që po zhvillohet para godinës së Teatrit Kombëtar.

Përmes një postimi në “Twitter”, Veliaj e ka quajtur një lajm të mirë shkuarjen e Bashës në teatër, pas shumë vitesh teatër në politikë. Sipas tij, Tirana do të fitojë sërish ashtu siç ndodhi me Lodrat, Pazarin e ri apo investime  të tjera në kryeqytet.

“Lajm i mirë që pas kaq vitesh teatër në politikë, Lulzim Basha shkon për herë të parë në Teatër dhe s’besoj tallashi i ngjan ndonjë teatri në Holandë, ku më i fundit është Theatre de Stoep! Por si tek Lodrat, Pazari, Bulevardi e Sheshi, Tirana do fitojë sërish” shkruan në rrjetet sociale, Erion Veliaj.

Shkarkoni aplikacionin e A2