Tjetër tragjedi në boks. Pas rusit, ndërron jetë një boksier argjentinas – A2

Tjetër tragjedi në boks. Pas rusit, ndërron jetë një boksier argjentinas

Një boksier argjentinas ka ndërruar jetë sot, pasi pësoi dëmtime të shumta në ndeshjen e tij të shtunën e kaluar, duke shënuar tragjedinë e dytë në boks brenda një jave.

23-vjeçari Hugo Santillan, i cili ishte në kategorinë e peshës super të lehtë, ra në tapet menjëherë pasi ngriti grushtet e tij në shenjë fitoreje pas ndeshjes me uruguajanin Eduardo Javier Abreu.

Sipas mediave lokale, boksieri pësoi mpiksje gjaku në tru dhe atak kardiak.

Lajmi vjen vetëm dy ditë pas vdekjes së boksierit rus Maxim Dadashev, i cili ndërroi jetë nga dëmtimet e shumta të pësuara në kokë gjatë një ndeshjeje në Merilend të SHBA-së.

Shkarkoni aplikacionin e A2