Europa League, supergol dhe asist i Elis Bakaj në fitoren e Shakhtyor

MB BAKAJ GOL ASISIT frame 216 1100x620

Elis Bakaj ishte protagonist në fitoren 2-0 të Shaktjor Soligorsk përballë danezëve të Esbjerg në takimin e vlefshëm për Europa League.

Futbollisti shqiptar ekzekutoi në mënyrë mjeshtërore goditjen e dënimit, në stilin ‘Ronaldinjo’, duke kaluar topin poshtë këmbëve të murit.

32-vjeçari dhuroi gjithashtu asistin e golit të dytë të bjellorusëve pas krosimit perfekt nga këndi. Tashmë skuadra e sulmuesit shqiptar është vetëm një hap larg kalimit në turin e tretë.