Futbolli për femra, Vllaznia, katër afrime dhe me objektiva në Champions – A2

Futbolli për femra, Vllaznia, katër afrime dhe me objektiva në Champions

Nëse skuadra e Vllaznisë për meshkuj është ende në fazën e rindërtimit, pas rikthimit në elitë, ekipi i femrave po përgatitet për pjesëmarrjen në Champions League.

Nga data 7 deri më 14 gusht, vajzat kuqeblu do të luajnë në Lituani, në aktivitetin më të rëndësishëm ndërkombëtar për klube.

Përpara skuadrës, presidenti Lazër Matija prezantoi edhe katër blerjet e reja të këtij sezoni, me synimin që është kualifikimi. Objektivi ambicioz vjen si rrjedhojë e pjesëmarrjes për vite me radhë në Champions, ku disa herë vajzat e Vllaznisë i janë afruar kalimit në turin tjetër.

Shkarkoni aplikacionin e A2