Përplaset makina e policisë në Fier, plagoset efektivi

makina e policise 1100x620

Një punonjës i policisë ka mbetur i plagosur pasditen e sotme pas një aksidenti të ndodhur në Fier.

Policia ka bërë të ditur se aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur “Dukas Bregas”, ku mjeti tip “Peugeot” me drejtues shtetasin M.H, 29 vjeç, banues në Patos është përplasur me mjetin e policisë tip “Chevrolet” me drejtues punonjësin e policisë A.M, 44 vjeç.

Si pasojë e përplasjes është dëmtuar punonjësi i policisë P.Dh, 42 vjeç, i cili ishte në mjetin tip “Chevrolet” dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve në Spitalin Rajonal Fier.