Rotacioni në bashki, protestë në Kavajë – A2

Rotacioni në bashki, protestë në Kavajë

Paraditen e së martës u betua kryebashkiaku i ri i Kavajës, Redjan Krali.

Betimi dhe konstituimi i Këshillit Bashkiak u prit me protesta nga Partia Demokratike.

Isa Sakja, ish-kreu i Bashkisë Kavajë, ka deklaruar se një qytet nuk mund të drejtohet në kohën kur kreu i bashkisë ka marrë vetëm 5% të votave të qytetarëve.

Shkarkoni aplikacionin e A2