Greqia zgjohet me tërmet, tronditet Kreta

kreta termet 600x338

Një tërmet i fortë ka tronditur Greqinë mëngjesin e së mërkurës.

Sipas mediave greke, tërmeti ishte me magnitude 5.3 dhe ka tronditur ishullin e Kretës në orën 07:39. Epiqendra e tërmetit ishte 31 kilometra në juglindje të Heraklionit.

Sipas autoriteteve, nuk ka njoftime për lëndime në njerëz.

Greqia është tronditur nga disa tërmete ditët e fundit, që kanë goditur Athinën dhe Selanikun.