Muriqi titullar në humbjen e thellë të Fenerbahçes ndaj Bayern Munchen

bayern munchen 600x338

Bayern Munchen shkatërroi Fenerbahçen në gjysmëfinalen e dytë të “Audi Cup”.

6-1 rezultati i ndeshjes ku sulmuesi kosovar Vedat Muriqi luajti 90 minuta të plota për ekipin turk.

Bavarezët shënuan 5 herë vetëm në pjesën e parë me Muller (2), Sanchez, Goretzka dhe Coman, ndërsa në fraksionin e dytë Muller gjeti golin e tretë personal, para se Kruse të shënonte golin e nderit për Fenerbahçen.

Në finalen e turneut miqësor, Bayern do të luajë kundër Tottenahm, skuadër që mposhti Realin e Madridit me rezultatin 1-0.