Shkëmbimi i bujshëm, Lukaku te Juve, Dybala bisedon me Manchester United – A2

Shkëmbimi i bujshëm, Lukaku te Juve, Dybala bisedon me Manchester United

Juventusi dhe Manchester United janë parimisht dakord për shkëmbimin Dybala-Lukaku. Kampionët e Italisë kanë arritur marrëveshjen edhe me sulmuesin belg, për kontratë me pagë 9 milionë euro në sezon, duke përfshirë edhe bonuset.

Edhe Dybala i ka thënë “Po” United, me pagesën që mbetet pengesa e vetme për t’u kaluar. “Djajtë e Kuq” i ofrojnë 8,5 milionë euro në sezon, ndërsa argjentinasi pretendon 10-12 milionë euro.

Në orët në vijim pritet edhe konkretizimi i shkëmbimit të bujshëm të verës.

Shkarkoni aplikacionin e A2