Atletico Madrid, leksion yjeve si Ibra, Nani e Rooney – A2

Atletico Madrid, leksion yjeve si Ibra, Nani e Rooney

Ndeshja e Yjeve për vitin 2019 u fitua nga Atletico Madrid. Në përballjen e zhvilluar mes frikës nga stuhia në Orlando të Floridës, spanjollët mposhtën 3 me 0 skuadrën e yjeve të futbollit amerikan.

Llorente, Joao Felix dhe Diego Costa realizuan golat e fitores për Atletico.

Në anën tjetër, vetëm zhgënjim për lojtarë të kalibrit si Ibrahimoviç, Rooney, Nani apo Carlos Vela.

Për herë të parë që prej vitit 2011, skuadra e yjeve të Major League Soccer nuk arriti të shënonte të paktën një gol në sfidën e luksit, që në Amerikë njihet si “All Star Game”.

Shkarkoni aplikacionin e A2