Emiljano Vila rikthehet në kampionatin shqiptar – A2

Emiljano Vila rikthehet në kampionatin shqiptar

Untitled collage 1 1100x620

Ekipit i Teutës ka nënshkruar me një tjetër futbollist të njohur për të forcuar skuadrën për sezonin e ardhshëm futbollistik që është te dera.

Bëhet fjalë pikërisht për Emiljano Vilën, i cili rikthehet sërish në ekipin ku filloi karrierën. Mesfushori 31 vjeçar pas një sezoni që kaloi te Kërkyra në Greqi rikthehet në kampionatin shqiptar dhe pikërisht me blutë e Durrësit.

Pasi firmosjes së kontratës, Vila bëri dhe prezantimin në ambientet e stadiumit “Niko Dovana.”