Manchester United i shton organikës mbrojtësin më të shtrenjtë në botë – A2

Manchester United i shton organikës mbrojtësin më të shtrenjtë në botë

Mbyllet zyrtarisht, Harry Maguire do të jetë një lojtar i Manchester United.

Britanikja “The Sun” e kishte dhënë disa javë më parë lajmin, por më pas negociatat u ngadalësuan për shkak të kërkesave të Leicester, deri sa marrëveshja u arrit.

“Djajt e Kuq” do të paguajnë 93 milionë euro për shërbimet e Magueire. Asnjëherë më parë në historinë e futbollit nuk ka kushtuar kaq shumë një mbrojtës. Me këtë çmim, Maguire rrëzon nga froni Van Dijk i cili u ble nga Southampton për 85 milionë euro.

Lojtari anglez u bë i njohur në nivel ndërkombëtar në Botërorin 2018, por në Champions League nuk ka luajtur asnjëherë dhe në Europian ishte i pranishëm si tifoz.

Shkarkoni aplikacionin e A2