Milani shkëlqen me Suson, por United fiton me penallti pas gabimit të Maldinit

suso 590x338

Milani u mund me 11-metërsha nga Manchester United në ndeshjen e fundit të International Champions Cup, por gjeti më në fund golin.

2-2 përfundoi koha e rregullt, me kuqezinjtë që pësuan gol që në fillim pas një depërtimi të Rashford. Por, një goditje e bukur nga jashtë zone e Susos barazoi rezultatin dhe nga ai moment skuadra e drejtuar nga Giampaolo u rrit në lojë.

Në pjesën e dytë një autogol i Lindelof kaloi në avantazh kuqezinjtë, përpara se Lingaard të barazonte gjithçka.

Nga pika e bardhë e penalltive gaboi vetëm Daniel Maldini.