Aksident me makina luksoze në autostradë

Një aksident me pasojë lëndimin e disa të rinjve ndodhi paraditen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës, pranë mbikalimit të Rinasit, ku u përfshinë 5 automjete, mes të cilave Porsche dhe Mercedes.

Siç duket edhe nga pamjet e siguruara nga A2 CNN, dëmet materiale janë të shumta. Efektivët e Policisë Rrugore mbërritën në vendngjarje për të nisur hetimet për shkaqet e aksidentit, ndërsa paraprakisht mësohet se parakalimi i gabuar dhe frenimi i menjëhershëm janë dy prej veprimeve që ndikuan në përplasje.

Për fat të mirë, nga ky aksident nuk u shënuan viktima apo të plagosur, përveç lëndimit të lehtë të dy prej personave të përfshirë në këto përplasje.

  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për negociatat, Merkel: Më vjen shumë keq, do t’i rikthehemi çështjes
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Pozicioni i Gjermanisë ka qenë për të nisur bisedimet
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Maqedonia e Veriut ka bërë shumë me çështjen e emrit
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Edhe Shqipëria ka bërë shumë, merrni për shembull çështjen e vetting-ut
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Nuk e ndjejmë veten gati për të hapur negociata
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Popujt nuk janë fajtorë, por ne kërkojmë reforma konkrete
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Në 2008 bëmë disa lëvizje të nxituara me vizat