Përleshje mes tifozëve të City dhe Liverpool para finales në Londër – A2

Përleshje mes tifozëve të City dhe Liverpool para finales në Londër

Duket se nuk ka shkuar aq mirë sa duhet finalja e Community Shield mes Liverpool dhe Manchester City që u zhvillua në Londër.

Media britanike raportojnë për përleshje të ashpra mes grupeve të tifozëve të të dy ekipeve brenda një treni në kryeqytetin britanik.

Gjatë përleshjeve mes dy grupimeve ku u përdorën dhe sende të forta madje dhe shishe fatmirësisht nuk raportohen persona të lënduar rëndë.