Roshi, heroi i Akhmat Groznit. Hyn si zëvendësues dhe shënon golin e fitores – A2

Roshi, heroi i Akhmat Groznit. Hyn si zëvendësues dhe shënon golin e fitores

roshi

Odise Roshi ka shënuar golin e fitores për Akhmat Groznin në ndeshjen ndaj Orenburgut, e vlefshme për javën e 4-t të kampionatit rust ë futbollit.

Mesfushori hyri si zëvendësues në fillim të pjesës së dytë, duke zënë vendin e Bernard Berishës.

Në minutën e 70, Roshi arriti të shënonte me kokë golin e fitores 2-1 pas daljes së gabuar të portierit kundërshtar.