55-vjeçari përdhunon të miturën, 17-vjeçarja vuan nga shëndeti mendor – A2

55-vjeçari përdhunon të miturën, 17-vjeçarja vuan nga shëndeti mendor

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e së hënës në Kombinat, ku një 55-vjeçar është arrestuar me akuzën e përdhunimit.

Burime nga policia e kryeqytetit bëjnë me dije se, 55-vjeçari dyshohet se ka joshur dhe më pas ka dhunuar seksualisht një 17-vjeçare në banesën e saj.

Mësohet se adoleshentja, vuan nga probleme të shëndetit mendor, por ka qenë vetë ajo që ka kallëzuar rastin në polici.