Merkato në Shkodër, Vllaznia, tre afrime dhe ëndrra Vajushi

Tre afrime dhe një ëndërr. Vllaznia e sezonit të ri po merr formë. Me kuqeblutë bashkohet Ndriçim Shtubina, i cili pasi mbylli aventurën te Laçi, firmosi kontratën 1-vjeçare me klubin e vendlindjes.

Shkodranët konfirmuan rinovimin me mesfushorin Bardulla, ndërsa pjesë e skuadrës bëhet edhe mesfushori 20-vjeçar nga Moldavia, Maksim Kozhakaru.

Të tre futbollistët do t’i bashkohen pjesës tjetër të grupit në Ohër, aty ku skuadra e trajnerit Jonuz po zhvillon fazën përgatitore. Përpos përforcimeve, te Vllaznia kanë edhe një ëndërr të madhe. Bëhet fjalë për sulmuesin Armando Vajushi, i cili mbylli aventurën 6-mujore te Teuta. Gjithçka mbetet në kuadrin e bisedimeve, por 27-vjeçari është shprehur i gatshëm të rikthehet te kuqeblutë pas 7 vjetësh.

  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për negociatat, Merkel: Më vjen shumë keq, do t’i rikthehemi çështjes
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Pozicioni i Gjermanisë ka qenë për të nisur bisedimet
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Maqedonia e Veriut ka bërë shumë me çështjen e emrit
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Edhe Shqipëria ka bërë shumë, merrni për shembull çështjen e vetting-ut
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Nuk e ndjejmë veten gati për të hapur negociata
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Popujt nuk janë fajtorë, por ne kërkojmë reforma konkrete
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Në 2008 bëmë disa lëvizje të nxituara me vizat