Lukaku te Interi! Më në fund arrihet marrëveshja me Manchester United – A2

Lukaku te Interi! Më në fund arrihet marrëveshja me Manchester United

lukaku 600x338

Manchester United i ka thënë po ofertës së fundit të Interit për Romelu Lukakun.

Zikaltërit ofruan 70 milionë euro plus bonuse për sulmuesin belg, një ofertë që është pranuar nga klubi anglez.

Kështu, Interi mposht konkurrencën e Juves dhe plotëson kërkesën e trajnerit Antonio Conte, i cili e ka kërkuar me ngulm Lukakun për të zëvendësuar Mauro Icardin.