Polici merr në shënjestër qenin, vret gabimisht pronaren e tij – A2

Polici merr në shënjestër qenin, vret gabimisht pronaren e tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë një kontrolli të policisë në një lagje në Arlingont të Texas, ku ishte raportuar për një të pastrehë në vështirësi, të shtrirë në anë të rrugës.

Ndërsa uniformat blu po hynin në rrugicat e lagjes ku do të kryenin kontrollin, qeni i të pastrehës iu vërsul.

Efektivi i policisë tentoi ta neutralizonte kafshën me armën e tij, por fatkeqësisht në vrap e sipër shënjestra i lëvizi dhe qëlloi pronaren e shtrirë në bar duke e lënë atë të vdekur.