Oqeani nxjerr në breg 19 pako me kokainë, me vlerë mbi 3 mln dollarë

Më shumë se 3 milionë dollarë kokainë është gjetur nga turistët në një plazh në Okland të Zelandës së Re të mërkurën, ndërsa policia mendon se në breg mund të dalin të tjera pako me drogë.

Policia u njoftua nga turistët dhe më pas zbuluan 19 pako, të cilat u konfirmuan se ishin me kokainë. Një prej zyrtarëve të policisë tha se kokaina kjo sasi kokainë kap një vlerë rreth 3 milionë dollarë në treg. Ai shtoi se ekziston mundësia që pako të tjera mund të dalin në breg dhe u bëri thirrje turistëve që të njoftojnë autoritetet nëse do t’i konstatojnë.

Po ashtu, zyrtari i policisë tha se do të bëhet edhe një kontroll pranë bregut me helikopter. Gjithashtu ka nisur edhe një hetim për të zbuluar se nga ka ardhur droga.

  • LAJMI I FUNDIT | Dështimi për negociatat, Merkel: Më vjen shumë keq, do t’i rikthehemi çështjes
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Pozicioni i Gjermanisë ka qenë për të nisur bisedimet
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Maqedonia e Veriut ka bërë shumë me çështjen e emrit
  • LAJMI I FUNDIT | Merkel: Edhe Shqipëria ka bërë shumë, merrni për shembull çështjen e vetting-ut
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Nuk e ndjejmë veten gati për të hapur negociata
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Popujt nuk janë fajtorë, por ne kërkojmë reforma konkrete
  • LAJMI I FUNDIT | Macron: Në 2008 bëmë disa lëvizje të nxituara me vizat