Videoja që tregon se kafshët e ndjejnë të parat tërmetin – A2

Videoja që tregon se kafshët e ndjejnë të parat tërmetin

Untitled collage 31 1100x620

Një tërmet me magnitudë 6.0 i shkallës Rihter goditi mëngjesin e se enjtes Tajvanin duke shkaktuar dëme materiale minimale dhe la mijëra banesa pa energji elektrike.

Në videon e mëposhtme tregohen momentet para lëkundjes sizmike në një banesë, pronari i së cilës ka disa mace si kafshë shtëpiake.

Pamjet tregojnë fare qartë reagimin e felinëve, pak sekonda se tërmeti të godasë vendin.