Një prekje larg lavdisë, gafa e sulmuesit ndaj Torinos – A2

Një prekje larg lavdisë, gafa e sulmuesit ndaj Torinos

Shakhtyor Soligorsk i Elis Bakajt dhe Llullakut u mposht 5-0 në Itali nga Torino në ndeshjen e vlefshme për Europa League.

Megjithatë, kur rezultati ishte 2-0 për italianët, sulmuesi i skuadrës bjelloruse pati një mundësi të artë.

Ai arriti të shmangë të gjithë mbrojtjen italiane, por në fund një gafë e pafalshme përballë portierit. Vetëm pak metra nga porta e dërgon topin mbi traversë. Një rast që mund të kishte ndryshuar rrjedhën e lojës.

Shkarkoni aplikacionin e A2