Shabani largohet nga Bayern, nënshkruan në Premier League – A2

Shabani largohet nga Bayern, nënshkruan në Premier League

shaba 1100x620

Në orët e fundit të merkatos në Premier League, Meritan Shabani është larguar nga Bayern Munchen dhe është transferuar te ujqërit e Wolverhampton Wanderers.

Sulmuesi me origjinë nga Kosova debutoi me Bayern-in vitin e kaluar, por nuk gjeti hapësira te kampionët e Gjermanisë.

Mediat angleze shkruajnë se në drejtim të klubit gjerman do të shkojnë 5 milionë euro nga ky transferim.

Deri tani, Shabani ka qenë pjesë e kombëtareve të moshave të Gjermanisë, ndërsa ka pasur interesim edhe nga Kosova dhe Shqipëria për të.