City i përgjigjet Liverpulit, i shënon 5 gola West Ham – A2

City i përgjigjet Liverpulit, i shënon 5 gola West Ham

1565454853158 Soc EPL 16 9 16891380 1960712 201908110208282b8c3c53 c710 4a67 ac09 40e21fbc80c4.jpg sd 1280x720 1100x620

Kampionet e Anglisë Manchester City e kane nisur me një fitore spektakolare kundër West Ham kampionatin. Ekipi i Pep Guardioles shënoi 5 herë në portën e vendasve.

Rahim Sterling ishte protagonisti absolut i ndeshjes me një tripletë, ndërsa dy golat e tjerë u shënuan nga Gabriel Hezus dhe Aguero.

Në ndeshjet e tjera, surprizon barazimi pa gola i Everton ndaj Cristal Palace, si dhe fitoret e bindshme të Brighton ndaj Watford dhe të Burnley ndaj Southtampton, të dyja me rezultatin 3-0.