Manchester United, goditje të rëndë Chelsea-t që në nisje të Premier League – A2

Manchester United, goditje të rëndë Chelsea-t që në nisje të Premier League

uniiii 1100x620

Manchester United i ka shkaktuar një humbje të rëndë Chelsea-t të Lampard në ndeshjen kryesore të javës së parë të Premier League.

“Djajtë e Kuq” triumfuan me rezultatin e thellë 4-0, duke i dhënë një leksion “Bluve të Londrës” që në nisje të kampionatit.

Rashford ishte njeriu i ndeshjes me dy gola, njëri prej të cilëve me 11 metërsh, ndërsa shënuan edhe Martial dhe James.

Më herët, Arsenali fitoi minimalisht 0-1 në transfertën e vështirë të Newcastle, duke i bërë nisjen e duhur kampionatit.