Plagosja e kushëririt të Ervis Martinajt, dy të rinj shpallen në kërkim

plagosja lac edon martini frame 133 1100x620

Policia e Kurbinit ka zbardhur detaje mbi plagosjen e armatosur të shtunën në Laç, ku mbeti i plagosur Edon Martinaj, 19 vjeç. Autorët janë identifikuar dhe shpallur në kërkim. Ata janë 2 të rinj nga Laçi, 21 dhe 25 vjeç.

Sipas Policisë konflikti ka nisur disa javë më parë për motive të dobëta. Të shtunën ai ka përshkallëzuar në përdorimin e armëve të zjarrit dhe plagosjen e Edon Martinajt, kushëri me Ervis Martinaj. i plagosuri ndodhet në spitalin e traumës në Tiranë, ndërsa vazhdon puna për kapjen e 2 të rinjve që akuzohen për  Vrasje me paramendim mbetur në tentative dhe Mbajtje pa leje te armëve dhe municioneve luftarake.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 2 viktima në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 2 viktima në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 2 viktima në 24 orët e fundit