Spektakël në “Olimpico”, Roma mposht Realin me penallti – A2

Spektakël në “Olimpico”, Roma mposht Realin me penallti

romaokkk 1100x620

Në një miqësore luksi të zhvilluar në “Olimpico”, Roma triumfoi nga gjuajtjet e 11-metërshave ndaj Realit të Madridit, ndërsa koha e rregullt u mbyll në barazim 2-2.

Një pjesë e parë fantastike ku u shënuan 4 golat e takimit. Reali kaloi dy herë në avantazh me Marcelo-n dhe Casemiro-n, ndërsa Roma iu kundërpërgjigj me golat e Perotti-t dhe të shumë diskutuarit për një largim të mundshëm drejt Interit, Edin Dzeko-s.

45 minutat e dyta nuk dhuruan gola edhe pse rastet ishin të shumta. Te goditjet e 11-metërshave, Marcelo ishte i fundit që gaboi për Realin duke i dhënë fitoren vendasve të Romës.