Aksident i rëndë në Lushnje, një i vdekur e një i plagosur – A2

Aksident i rëndë në Lushnje, një i vdekur e një i plagosur

Foto arkiv

Një aksident i rëndë me pasojë një të vdekur dhe një tjetër person të plagosur ka ndodhur mbrëmjen e së hënës në vendin e quajtur “Varrezat e Ardenicës” në Lushnje.

Policia bën të ditur se shtetasi A.V, 29 vjeç, banues në Kolonjë, duke drejtuar automjetin tip “Benz” ka dalë nga rruga.

Si pasojë e daljes nga rruga, ka ndërruar jetë shtetasi A.V dhe është dëmtuar pasagjeri, shtetasi D.K, 42 vjeç, banues në Kolonjë, i cili ndodhet në Spitalin e Lushnjes nën kujdesin e mjekëve.

Shkaqet e aksidentit janë të paqarta.

Shkarkoni aplikacionin e A2