Meta: Mjaft justifikime, zgjedhjet në 13 tetor përndryshe shanset zero për negociatat me BE – A2

Meta: Mjaft justifikime, zgjedhjet në 13 tetor përndryshe shanset zero për negociatat me BE

Presidenti Ilir Meta përmes një statusi në rrjetet sociale ka ripërsëritur mesazhin e tij për zgjedhje në 13 tetor, si mundësia e vetme “për të mos i mbajtur zero shanset që Shqipëria t’i çelë negociatat për anëtarësim me BE në 18 tetor 2019”.

Të dashur miq! Po ju rikujtoj qëndrimin tim publik në 27 qershor 2018, një ditë pasi ishin bërë të njohura konkluzionet…

Gepostet von Ilir Meta am Montag, 12. August 2019

Sipas Metës, palët duhet të reflektojnë, dhe nuk duhet të ketë “justifikime dhe alibi” që të cenojnë procesin zgjedhor.

Për presidentin duhet shfrytëzuar “urgjentisht gatishmëria e OSBE-së” për të ndihmuar në tejkalimin e krizës politike dhe institucionale në vend.

Shkarkoni aplikacionin e A2